Bacheloroppgaver ved IKT 2015

Presentasjon torsdag 28. og fredag 29. mai i auditorium Borgundfjorden
Presentasjonene starter hver halve time og skal vare 20 minutter i tillegg til tid for spørsmål/diskusjon.
Torsdag 28. mai Kl. 08:30

Intelligent Marine Bus Automation System
Studentgruppe: Daniel Bjørneseth, Vidar Selen Veiledere: Ottar L. Osen, Ivar Blindheim
Man/Machine interaction through EEG
Student group: Tom Verplaetse
Advisors: Robin T. Bye, Filippo Sanfilippo

Using EEG Signals for Authentication
Student group: Guilherme Felipe Bosger, Rodrigo Bessa Juliao, Hugo de Almeida Ribeiro.
Advisors: Filippo Sanfilippo, Siebe van Albada

IAS – simulator
Studentgruppe: Rolf Ottar Rovde, Kristian Østgaard Veiledere: Hans Støle, Anders Sætersmoen
Registrering og optimalisering av dekkslast på PSV
Studentgruppe: Håkon Eikrem, Bjarne Humlen, Håkon Østrem
Veiledere: Ivar Blindheim, Anders Sætersmoen

Posisjons- og avstandsmåling med et enkelt kamera for maritime løfteoperasjoner
Studentgruppe: Ivan Flatval, Ørjan Gjelseth
Veiledere: Siebe van Albada, Filippo Sanfilippo
Kl. 1130 – 1200 Pause Kl. 1200

Robotmontering av hjul på barnevogn
Studentgruppe: Andreas Paulsen, Daniel Tafjord, Karoline Strand (AMO) Veiledere: Ottar L. Osen
(Denne oppgava presenteres sammen med AMO)

Bruk av kamera som relativ avstandsmåler på DP-fartøy
Studentgruppe: Webjørn Yksnøy Bergmann, Edvard Johan Dyb
Veiledere: Hans Støle, Webjørn Rekdalsbakken

Automatisert montering i småskalaproduksjon
Studentgruppe: Benjamin Skinnes, Øyvind Strømsheim, Steffen Sunde
Veiledere: Ottar L. Osen, Houxiang Zhang

Verktøy for dokking av hiv-kompensert gangvei
Studentgruppe: Birger Skogeng Pedersen, Thorbjørn Solberg
Veiledere: Ottar L. Osen, Ivar Blindheim

Menneske /maskin- interaksjon gjennom EEG.
Studentgruppe: Fredrik Hoel Helgesen, Rolf-Magnus Hjørungdal, Daniel Nedregård
Veiledere: Robin T. Bye, Anders Sætersmoen

Kleven Tablet Robot Controller
Studentgruppe: Anders Kobbevik, Simon Langlo, Audun Westerskow
Veiledere: Hans Støle, Ottar L. Osen
Fredag 29. mai Kl. 0830

Elektronisk datasystem for rekvirering og lagring av medisinske laboratorietester
Studentgruppe: Yrjan Rein, Stephan Lilleeide
Veileder: Kjell Inge Tomren

Applikasjon for måloppfølging
Studentgruppe: Vetle Hauge, Oliver Tellnes, Marius Lande
Veileder: Anniken Karlsen

BatchTrace
Studentgruppe: Kim Johansen, Tony Krøger, Roger Rusten
Veileder: Hao Wang

System for registration of presence
Studentgruppe: Ubiraci de Jesus Vergett Costa Junior, Juliana Cristina Glatz Rohrbacher, Michel Donizeti Pereira Carlos
Veileder: Kjell Inge Tomren

Borgundfjorden.no – environmental data base
Studentgruppe: Romulo Paulo Bernardino Silva, Danilo Pessutto, Felipe Sarti Miquelim
Veileder: Hao Wang

Applikasjon for generering av matteoppgaver for webbasert undervisningsverktøy
Studentgruppe: Kenneth Aamaas, Einar Sjølseth, Eirik Slinning Korsnes
Veileder: Siebe B. Albada
Kl. 1130 – 1200 Pause

Kl. 1200
Droneflyging basert på spillteknologi
Studentgruppe: Kai Henning Humberset, Torstein Wolstad
Veiledere: Anders Sætersmoen, Arne Styve

Plasmaskjæring med robot
Studentgruppe: Jon Christian Aambakk
Veiledere: Hans Støle, Webjørn Rekdalsbakken

Maintenance on active High-Voltage Power Lines
Student group: Alison Machado Luiz, Thiago Henrique de Araujo Pereira
Advisors: Eike Garbe, Ottar L. Osen

Kabeltrekker-robot
Studentgruppe: Trond Skjelten Aarseth
Veiledere: Ottar L. Osen

Flow-it
Studentgruppe: Ally Hassan Diwani, Trond Nerland, Kim Gjøran Robertsen
Veiledere: Eike Garbe, Ivar Blindheim

Om Harald Yndestad

Dr.philos. NTNU, Trondheim Professor - Simulation and Visualization Research interests: Climate Dynamics, Complex Systems, Swarm intelligence, Smart Regions
Dette innlegget ble publisert i Ukategorisert. Bokmerk permalenken.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *